Kam za kultúrou?

Hudba na bojnickom korze – júl je mesiacom jazzu v Bojniciach už od roku 2006. Môžete si ho vychutnať na novom pešom korze v centre Bojníc, či na terase v Reštaurácii u Pálfyho priamo pod Bojnickým zámkom.

Bojnické kultúrne leto – sa koná každoročne od júna do septembra a je zamerané na klasickú vážnu hudbu. 30-ročná tradícia, domáci, aj zahraniční umelci a koncerty na (ne)tradičných miestach - na zámku, v kostole , v kultúrnom centre, sú lákadlom, ktoré určite stojí za to vyskúšať naživo.

Hudobný festival Letná pauza Bojnice – má svoj priestor vyhradený v areáli letiska Prievidza v júli. V roku 2012 oslávil svoje prvé 10-ročné jubileum za účasti slovenských a českých spevákov a hudobných skupín. Letná pauza Bojnice sa každoročne nesie v znamení nielen rokovej, ale aj alternatívnej hudby, či hudby pre mladých.

Podujatia na Bojnickom zámku – či zavítate do Bojníc v lete, alebo v zime, zámok má vždy čo ponúknuť. Vo svojich rozprávkových interiéroch pravidelne usporadúva podujatia, prostredníctvom ktorých sa snaží priblížiť deťom, aj dospelým svoje tajomstvá netradičnou formou.