Kam na výlet v Bojnicicah?

Zámok Bojnice – odpoveď na otázku kam na výlet v Bojniciach je vždy jednoznačná. Najkrajší a najromantickejší zámok v Strednej Európe s ocenením TOP 5 z roku 2012 si nemôžete nechať ujsť.

ZOO Bojnice – najstaršia a najznámejšia ZOO na Slovensku poskytne vám a vašim juniorom pekný celodenný zážitok.

Dino Park – Dino Adventure zábavným spôsobom približuje život prastarých jašterov. Zasadený do prírodného prostredia medzi zámkom a kúpaliskom Čajka vytvára zaujímavú kompozíciu ozvláštňujúcu okolie.

 Múzeum praveku – Prepoštská jaskyňa“ – Bojnice sú považované za klenot prevekých dejín, najvzácnejšiu lokalitu sídla neandertálskeho pračloveka na území Slovenska. Múzeum praveku, ktoré sa nachádza na pôvodnom mieste, ktoré v praveku neandertálci osídlili (areál travertínovej Prepoštskej jaskyne), približuje zaujímavou formou ich život: aké kamenné nástroje si dokázali vyrobiť, čo jedli, aké lovili zvieratá, čo si obliekali, ako si delili v pravekej tlupe prácu, aby prežili... Každý rok pripravuje Múzeum praveku pre milovníkov dávnej histórie zaujímavý program (veľkonočné tvorivé dielne pre deti, nočné prehliadky za svetla horiacich fakieľ, vzdelávací program pre školy s atraktívnou súťažou...). Všetky informácie o múzeu nájdete na www.muzeumpraveku.sk. Vitajte v praveku - v dobe, kedy sa každý deň tvrdo zápasilo o holý život...


Kúpele Bojnice – váš výlet v Bojniciach nemusí byť len aktívny. Užite si relax v nerušenom prostredí kúpeľnej kotliny v blízkosti Bojnického zámku. Zrenovované kúpele Bojnice vám pomôžu uvoľniť sa a nabrať nové sily, alebo si užiť prechádzku a vychutnať kávu v príjemnom prostredí.

Kúpalisko Čajka Bojnice – je riešením dilemy kam na výlet s deťmi. Rozľahlý areál s množstvom nových bazénov a atrakcií pre malých aj veľkých, termálna voda a slušné zázemie sú predpokladmi príjemne stráveného dňa.

Na koči po Bojniciach a okolí – najkrajší pohľad na svet je údajne z konského sedla. Pozrite sa na Bojnice z nadhľadu a zároveň pohodlne. Vychutnajte si jazdu na koči a spoznajte zákutia Bojníc a ich okolia netradične.